Odjel za ginekologiju i opstetreciju

Kontakt telefon rodilišta:035/217-936
Kontakt telefon ginekologije:035/217-942
e-mail:ginekologija@bolnicang.hr
Posjete bolesnicima svaki dan od 15:00 do 16:00 sati

VODITELJ ZDRAVSTVENOG ODJELA:
prim.dr. sc. Boris Lovrić, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije, uži specijalist fetalne medicine i opstetricije

GLAVNA SESTRA ZDRAVSTVENOG ODJELA:
Martina Slišurić, bacc.obs.

LIJEČNICI:
Željko Lasović, dr. med., spec. ginekologije i opstetricije, uži specijalist uroginekologije
Marijan Jukić, dr. med., specijalizant ginekologije i opstetricije
Ivana Maričević, dr. med., specijalizant ginekologije i opstetricije

Odjel rodilišta
se nalazi na prvom katu „nove“ zgrade bolnice.

U dvije rađaonice se nalaze rađaonski kreveti vrhunske kvalitete sa masažnim segmentom koji uvelike olakšava porodne boli. U suradnji sa anesteziolozima pacijentice imaju mogućnost primjene epiduralne analgezije tijekom poroda, kao i primjenu inhalacijske analgezije medicinskim plinom „Donopa“.
Od 2014.godine rodilište uživa relicencirani status RODILIŠTE-PRIJATELJ DJECE, što je zasluga dugogodišnjeg stručnog rada ginekologa, primalja i drugog osoblja.
Osoblje svakodnevno educira majke o dojenju novorođenčeta, pravilnoj prehrani, presvlačenju, kupanju, toaleti pupka i dr…s toga majke aktivno sudjeluju u njezi svoga novorođenog djeteta uz prisustvo primalje.
Odjel ginekologije se nalazi na drugom katu zgrade kirurgije.
Odjel sadrži dvije četverokrevetne i dvije trokrevetne sobe sa pripadajućim sanitarnim čvorom.
Na odjelu se zbrinjavaju sve vrste patoloških trudnoća te sve ginekološke pacijentice kojima je potrebno liječenje ili operacija.
Od operativnih zahvata se izvode: hysterectomia (vaginalna i abdominalna), ovarijektomija, adnexektonija, laparoskopija, hysteroskopija (dijagnostička i kirurška), konizacija, LETZ konizacija i biopsija ,krioterapija, serklaža, kiretaža, sterilizacija, HSG – propuhivanje jajovoda – metoda liječenja steriliteta, odstranjivanje polipa, ekscizija vulve.

U sklopu odjela je i dnevna bolnica u kojoj se također rade potrebne pretrage, zahvati i liječenje.

GINEKOLOŠKE AMBULANTE
Kontakt telefon: 035/217- 927

POLIKLINIKA se nalazi u prizemlju zgrade „ novog „ dijela bolnice usporedno s kirurškom poliklinikom i obuhvaća specijalističke ambulante:

Hitna ginekološka ambulanta radi 24 sata dnevno
Ginekologija i opstetricija